🔔 POZOR!!🍀Doprava od 1500 Kč ZDARMA A NEBO JEN 59 Kč!! 🔔
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá: 9:00 - 15:00)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu ZDARMA

Kde nosit zásnubní prsten

Ty tradice! Člověk se nad nimi jen zřídka zamyslí v dnešním uspěchaném světě, ale přece ovlivňují náš život často více, než by se mohlo zdát. Tak například ve starověkém Římě či Egyptě lidé věřili, že prsteníček je prostřednictvím žíly spojen přímo se srdcem. Římané pro ni měli dokonce i název „vena amoris“ – žila lásky. Proto když si člověk nasadil prsten na prsteníček, znamenalo to, že jeho srdce je již zadáno.
 
Římané nosili prsteny ve smyslu dnešních obrouček na prstenících pravé ruky. V té době totiž věřili, že lva ruka je nespolehlivá a nošení prstenu na ní by jim mohlo přinést smůlu.
V Indii bylo v průběhu mnoha let zvykem nosit obroučky na pravé ruce právě proto, že levá ruka je ještě dodnes považována za „nečistou“.
V Německu a Nizozemsku nosili snoubenci obroučky před svatbou na levé ruce a po svatbě je přeložili na pravou jako symbol změny společenského statusu.
 
Zvyk nošení obroučky na levé ruce je poměrně nový, pochází zhruba z 18. století. Tehdy se totiž v některých zemích začala obroučka nosit na levé ruce namísto pravé (dominantní) jako znak úcty, kterou žena přechovává ke svému manželovi. Muži v té době prsten nenosili. Změna nastala během druhé světové války, kdy si muži nošení obroučky osvojili, protože pociťovali útěchu, že na ně doma čeká milující manželka.
 
U některých lidí je výběr ruky pro nošení obroučky čistě praktická záležitost. Leváci například často nosí obroučku na pravé ruce, jelikož je tak o něco méně vystavena vlivům denního nošení.
 
Obroučky jsou v první řadě symbolem vaší lásky, a proto pokud vás neváže vaše náboženství, tak skutečně není natolik podstatné, na které ruce je budete nosit. Vždy si však prosím měřte velikost prstu přesně tam, kde je později plánujete nosit. Jednotlivé ruce i prsty se od sebe mohou lišit klidně o jedno – dvě čísla.
 
 
 
Co se zásnubním prstenem po svatbě?
Zásnubní prsten se většinou nosí, stejně jako prsten, na prsteníku levé ruky. Před svatbou je to nejvýznamnější šperk v ruce ženy, proto s jeho umístěním není žádný problém. Stejně tak vás nic nenutí nosit prsten právě tam. Ve svatební den nahrazuje zásnubní prsten obroučka. To ale vůbec neznamená, že musíte svůj oblíbený šperk úplně odložit. Dnes je trend nosit obroučku spolu se zásnubním prstenem na jednom prstu. Pokud vám to design šperků dovoluje, klidně jděte rovnou s módou. Tato kombinace je nádherná a elegantní. Pokud nejste zrovna zastánkyní měnících se trendů, pravděpodobně si zásnubní prsten odložíte na prsteníček pravé ruky, nebo vedlejší prst na levé ruce. Kde a jak budete své milované šperky nosit, je jen na vás! :)
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
🍀 Přihlašte se k odběru novinek🍀
Můžete se kdykoli odhlásit.

U nás platíte bezpečně

Platební brána ComGate

Informace o materiálech

Kontakt
Pepík vám poradí
Pepík vám poradí
(Po-Pá: 9:00 - 15:00)
2014-2023 © OK-snubníprsteny.cz - Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz